![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh3PSgEDhcimIab6E9dkWGuGEbFMkgBJMxyaR51sr7-gtMYDpOClf2LSYpVw8DvcmjwDkeKPTG773OC2xaJcwh314hSsmKpPrW-wpZv0V5cKYyOQCdYaegR0DGt3l5lc8CQ2lB7X7KD0drW/s400/papakonstantinou.jpg)
Ωμή παρέμβαση
27.11.10
Τι καταλαβαίνετε με την πρώτη ματιά διαβάζοντας το αυριανό πρωτοσέλιδο του Πρώτου Θέματος; Ότι ο Γιώργος Παπακωνσταντίνου μετράει μέρες στην καρέκλα του Υπ.Οικονομικών...
Μα πώς σας πέρασε από το μυαλό ότι η εφημερίδα εννοεί κάτι τέτοιο; Το Πρώτο Θέμα θέλει να πει ότι ο Υπ.Οικονομικών μετρά τις μέρες της διορίας που έδωσε η τρόικα για την επίτευξη των στόχων του επικαιροποιημένου μνημονίου. Δεν ντρέπεστε που κάνατε τόσο κακές σκέψεις για το καμάρι του ελληνικού Τύπου;
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh3PSgEDhcimIab6E9dkWGuGEbFMkgBJMxyaR51sr7-gtMYDpOClf2LSYpVw8DvcmjwDkeKPTG773OC2xaJcwh314hSsmKpPrW-wpZv0V5cKYyOQCdYaegR0DGt3l5lc8CQ2lB7X7KD0drW/s400/papakonstantinou.jpg)