![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSQ7NByVRWFT4Zb-5kuBUgF3wPJP9GrFMq-YeBfwaUZ38vmdXRwR9IWeD5RGgFMqQkUq-H9WTvTNiB4gl4erNCo3CICVnH7MXip2YnrrPYjuKa58ScsicAYcmxDmglESCv-42AOpJ8-9o/s400/boutaris.jpg)
Κανείς δεν γνωρίζει αν ο Μπουτάρης θα καταφέρει τελικά να κερδίσει τον δημοφιλέστερο βουλευτή της Ν.Δ στη Θεσσαλονίκη. Η διαφορά τους είναι μικρή, με τις πιθανότητες να είναι υπέρ του Γκιουλέκα.
Ο Μπουτάρης όμως είναι ήδη νικητής, είναι ο άνθρωπος που ταυτίστηκε με την ελπίδα για την αλλαγή στη Θεσσαλονίκη. Ακόμα και αν η αλλαγή αργήσει λίγο ακόμα, οι βάσεις έχουν ήδη μπει και μοιάζουν στέρεες...
Ο Γιάννης Μπουτάρης κέρδισε για ακόμα μια φορά τον σεβασμό μας.