![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh1Y6UXofaht5XNmI3JNeBAFXAx3v7PkyRAZqiIhIgyAmCPojju0keyTBkxru7TfNOmjOIJW9yUAVqUDMTKTnqklzyK_miN_On7oRmpzlyxf1DmPyrkKJIXmTouBMnMegqsJcfh8QMlGTie/s400/ContentSegment_16991349%2524W1000_H0_R0_P0_S1_V1%2524Jpg.jpg)
Μπορούσαν όμως και καλύτερα. Η έρευνα αυτή έχει ένα 30% αδιευκρίνιστης ψήφου, είναι δηλαδή έτσι κι αλλιώς ασήμαντη ως προς τα πορίσματα της. Αφού η εφημερίδα ήθελε να "τονίσει" πράγματα, θα μπορούσε να παρουσιάσει μια έρευνα με 98% αδιευκρίνιστη ψήφο και να γράψει:
Οι 2 από τους 1.000 που ήξεραν τι θέλουν να ψηφίσουν, ψηφίζουν Σαμαρά κι ως εκ τούτου η επικράτηση της Ν.Δ θεωρείται δεδομένη
Αντί επιλόγου, Αντώνη Σαμαρά υπάρχει Άγιος Βασίλης και για σένα...