![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEioUUQlNHRVCx-cBoak3W36hzNh-ROnEBo8NlfH6L3ExUMaN0yNfXt34YLHsBQtqLISQWfTk9itIoN2PoEvTtMvOVQ4xPNBWTwNLwNVeQyK7Q6n07B4TmyYM4_nASELnzAp-9n44EpktMBl/s400/kastanidhs-xarhs-thumb-large.jpg)
Τη μέρα που ανακοινώθηκε και επίσημη η παραγραφή των αδικημάτων στην υπόθεση του Βατοπαιδίου και μια ημέρα πριν την ανακοίνωση του πορίσματος για τη Siemens, η κυβέρνηση ένιωσε την ανάγκη να μας πληροφορήσει για τις καλές προθέσεις της ως προς την αλλαγή του νόμου περί ευθύνης υπουργών.
Οι αλλαγές αυτές όμως απαιτούν αναθεώρηση του Συντάγματος η οποία
ακόμα αργεί. Μέχρι τότε, θα παρακαλούσα την κυβέρνηση να μην μας αντιμετωπίζει ως ιθαγενείς. Από καθρεφτάκια είμαστε πλήρεις.