![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjrIZr-FE6Td5p1mXmxPuIsEAqP9jdXXeADteEPUUuMGGnDxXlvYXs7Lz6C_DVDFC_1MBEmhGOK6RBlXESqrNoklYx2O8ZvOubH-yM50vYnqlGnD_Rbm51uUoM4ktLiHZ5cwH5dF4np13pF/s1600/0048.jpg)
«Η Γενική Συνέλευση της ΕΠΟ αποφάσισε την αναστολή των εργασιών και την άμεση προσπάθεια διαλόγου με τους φόρους που αναφέραμε: την Σούπερ Λίγκα, τα πολιτικά κόμματα και όποιον άλλο φορέα έχει σχέση. Δώσαμε ένα περιθώριο 15 ημερών», τόνισε –αρχικά- ο πρόεδρος της ομοσπονδίας, αναφερόμενος στην απόφαση της Γενικής Συνέλευσης.
«Δεν βλέπετε τι γίνεται κάθε ημέρα. Η καθημερινότητα είναι το δείγμα για το «πού πάμε». Η ομοσπονδία –πιστεύω- ότι αντέδρασε με δυναμικό τρόπο. Περιμένουμε τα αποτελέσματα», πρόσθεσε ο Σοφοκλής Πιλάβιος.
Σχόλιο Παραπολιτικής: Μακάρι να βγει μια άκρη από όλες αυτές τις ανακατατάξεις στο χώρο του Ποδοσφαίρου. Ίσως τελικά η κρίση να αποδειχθεί σωτήρια για τη διάλυση χρεοκοπημένων και "περίεργων" σωματείων...