Παραθέτω χθεσινή δήλωση της ΓΓ του ΚΚΕ Αλέκας Παπαρήγα στο συλλαλητήριο του ΠΑΜΕ:
«Ούτε ένα βήμα πίσω. Αυτό που σκέφτεται η μεγάλη πλειοψηφία του λαού, να αρνηθεί να πληρώσει τα χαράτσια, να αρνηθεί να τον κολλήσουν στον τοίχο, αυτό πρέπει να το κάνει. Πρέπει να τους κάνουμε τη ζωή κόλαση. Αυτή η αναμέτρηση υπάρχει για το επόμενο διάστημα και από σήμερα».
Σχόλιο Παραπολιτικής: Και η "κόλαση" αυτή θα φέρει τους σοσιαλιστικούς παραδείσους που νοσταλγεί η Αλέκα. Αναμενόμενα κατώτερο των περιστάσεων το ΚΚΕ. Στην Κούβα πάντως το τέλος της ουτοπίας έφτασε, διαβάστε εδώ.