«Το γεγονός ότι τα στελέχη της ΝΔ βγαίνουμε στις εκπομπές σας δε σημαίνει ότι νομιμοποιούμε την ακατάσχετη και όχι μόνο προπαγάνδα που κάνει η ΕΡΤ. Η ΕΡΤ εκτελεί προπαγανδιστικά συμβόλαια για λογαριασμό της κυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ. Και αυτό είναι νοσηρό φαινόμενο για την ποιότητα της δημοκρατίας μας» Μας συγκινεί όλους ο καημός του Ανδρέα Λυκουρέντζου. Ποιος δεν νοσταλγεί την ΕΡΤ του Παναγόπουλου; Ποιος δεν νοσταλγεί την ΕΡΤ του Σαρμπέλ και της Καλομοίρας;
Άντε να κυβερνήσουν
να τα αλλάξουν όλα...