Μου μοιάζει με κολάζ της Ελλάδας που έρχεται.
Το κολάζ του μέλλοντος;
9.10.11
Χαζεύω τα σημερινά πρωτοσέλιδα του κυριακάτικου τύπου, για μια ακόμα φορά η μεγαλύτερη μερίδα του Τύπου μοιάζει να μην κατανοεί την κρισιμότητα της συγκυρίας. Σε μια φυλλάδα της Δεξιάς, λίγο από όλα: ένας παρεμβατικός ιεράρχης, ένας
υστερικός Τσε Γκεβάρα του γλυκού νερού κι ένας σοβαρός άνθρωπος
εθελούσια ευνουχισμένος και πιστό πρόβατο στο μαντρί.