![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgvMzwsNo0OGkBGwGl6V9vXdXNAGay3r3Vr9uoEQC6q6XkR8bqJuj2ixhS2iPg9zIQFg-I3LfbCHLbVCq1Frt-VwGRjRFFrzadEczuwnfbIt-bHoY2dcdy45wGRn0q9BcWmn1-ShrDZHpp_/s1600/images+(4).jpg)
Η επίταξη συνιστά ακραία επιλογή διαχείρισης της κρίσης και δεν βρίσκει σύμφωνη τη Δημοκρατική Αριστερά. Σε μια περίοδο που η κοινωνία πιέζεται αφόρητα, αυτό που...
...χρειάζεται είναι η εξάντληση κάθε δυνατότητας για συνεννοήσεις. Οι αδιαλλαξίες από κάθε πλευρά δεν διευκόλυναν την ανεύρεση λύσεων.
Σχόλιο Παραπολιτικής: Μπορεί να μας πει η ΔΗΜΑΡ τι προτείνει για το θέμα; Το Πρωτοδικείο έχει κρίνει τρεις φορές παράνομη την απεργία και λύση μεταξύ απεργών και κυβέρνησης δεν βρίσκεται εδώ και μέρες.
Άντε και η επιστράτευση είναι αντισυνταγματική. Κάτι πρέπει να γίνει όμως. Τι; Η ΔΗΜΑΡ συγκυβερνά. Ας μας πει.