![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiNxO6nXgpPNCDb39i1gplaYcK8T7w8fI02JItxBwJsCFXbTEY9KBqMG-GAL2ZDOXEJKoOZoAXzRoAAwJ5r0zoTNrQZAbogcKZbLxjSFLQH7N4P2UVMiY4g7RXKOZheSnrFXm6okpaaUNk/s400/ngm.jpg)
Με μόλις 9.535 ψήφους, οι περισσότερες εκ των οποίων από τα εκλογικά τμήματα του Αγ.Παντελεήμονα, η Χρυσή Αυγή εκλέγει για πρώτη φορά στην ιστορία της δημοτικό σύμβουλο στην Αθήνα συγκεντρώνοντας μάλιστα και ένα αξιοπρεπέστατο ποσοστό της τάξεως του 5,27%.
Αν η αποχή στο Δήμο της Αθήνας δεν είχε αγγίξει το 58%, τότε ο κ.Μιχαλολιάκος και όμοιοι του δεν θα έφταναν ποτέ σε μια τέτοια επιτυχία.
Κάποιοι διάλεξαν καναπέ, από σήμερα θα βλέπουν όλοι και πιο συχνά τους φασίστες στους τηλεοπτικούς τους δέκτες...