![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgpLFsBUQbnzElValTYoLA5BTT-hVjXMFuRw66z09FZeYcmuO4DbahQPhrvy1j2ScNhDSkZNl5xUyjNmV7poZ4lYLBrySsIgtDc2hsLrywixW46wDa4oX-jmGIb3uDwXBvcxme4qC7NDKk/s400/Untitled.jpg)
Για να είμαστε όμως αντικειμενικοί, ούτε ο Καμίνης εντυπωσίασε με το 28,4%, δεν κατάφερε καν να πιάσει το ποσοστό του Σκανδαλίδη.
Όλα όμως στον β' γύρο παίζονται. Είναι η πρώτη φορά που το γαλάζιο κατεστημένο στο Δήμο της Αθήνας είναι έτοιμο να καταρρεύσει, ίσως αυτό να στείλει στις κάλπες τους αποχικούς ψηφοφόρους του α' γύρου. Αν παράλληλα η Αριστερά σταθεί στο ύψος των περιστάσεων, ο Νικήτας θα έχει την τύχει των δέντρων που έκοψε...