Απαντώντας σε ερωτήσεις δημοσιογράφων ο επικεφαλής της Τράπεζας Πειραιώς σημείωσε πως όσοι υποστηρίζουν το μεγάλο «κούρεμα» των ελληνικών ομολόγων, δηλαδή πάνω από 21%, χωρίζονται σε δύο κατηγορίες. Στην πρώτη ανήκουν εκείνοι που δεν έχουν να χάσουν τίποτα, ούτε από την κατάρρευση της Ελλάδας και φυσικά ούτε από τα χαρτοφυλάκια τους και στη δεύτερη κατηγορία ανήκουν αυτοί που δεν έχουν καταλάβει τίποτα από τις συνέπειες αυτής της ενέργειας και το πιθανότερο ούτε καν περί ποίου «κουρέματος» πρόκειται.
Μια σημαντική παρέμβαση εδώ.