![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj5-8PdBwh1iqfbCvbFcu69C_4_Dts1PTHBedib3NGtrY53obw_DpQ69CJbvg5_8P4lzexalVrNbCSrape1A9kYub6mamXh_Jt00g5d4mO4eNp1ga3XV_rKm_8bqQLItLQ_ewXnthyRp4C9/s1600/comedy-mask-wearable.jpg)
Ο κ. Σαμαράς είναι ο υπέρτατος ηγέτης της ακινησίας, του συντηρητισμού, αυτού του είδους Ελληναρά που εδώ και δύο αιώνες σχεδόν λυμαίνεται κάθε προσπάθεια εκσυγχρονισμού, και αλλαγής νοοτροπίας προς τα ιδεώδη του ευρωπαϊκού Διαφωτισμού και τη συλλογική συνείδηση. Είναι ο...
...άνθρωπος που συσπειρώνει όλους τους Ελληναράδες της χώρας και εμπνέει με την άρνησή του στα πάντα. Είναι το κακομαθημένο παιδί που αναγνωρίζει μόνο τα δικαιώματά του και καμία υποχρέωση. Είναι ο άνθρωπος της «κατσίκας του γείτονα». Να ψοφήσει! Μία ολόκληρη χώρα να κατρακυλήσει στην φτώχια, τον εξευτελισμό και την απομόνωση από τον υπόλοιπο κόσμο, αρκεί ο ίδιος, και με τη βοήθεια της Παναγίας πάντα, να γίνει εξουσία. Όπως είπε και η Γερμανίδα βουλευτής Φον Κράμον, «στα ελληνικά, ο συμβιβασμός είναι βρισιά».
To Ελληνάκι "ζωγραφίζει" εδώ.