Τα όσα παρακολουθούμε τις τελευταίες ώρες μόνο αυθόρμητα δεν μπορούν να θεωρηθούν, πόσο μάλλον όταν με την απόφαση της Συνόδου Κορυφής και τη διεξαγωγή δημοψηφίσματος θα άλλαζαν σημαντικά οι τρεις χάρτες, ο τραπεζικός, ο μιντιακός και ο πολιτικός.
Ανεξαρτητοποιούνται οι διαχρονικά εξαρτημένες από κάθε λογής χορηγούς πολιτικές καρικατούρες για να φέρουν πίσω το σάπιο καθεστώς που τους ανέδειξε. Μπορεί και να καταφέρουν.
Υ.Γ Λόγω υποχρεώσεων, η ανανέωση της Παραπολιτικής δεν θα είναι τακτική τις επόμενες αρκετές ώρες. Ψυχραιμία.