![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhpdQcFmMICeiD8_-wDCENVYNC-dFtDoldwldEM5TFWZ3I0Cxys8Ae3dDIRBLzG4N2CpwPKXDzZm0K8jFT7p-vSOUVnDhVYC_tDScUX_m4JmuF1MsOntMB6cX28ngWDPxd6sIiX-XDmTtM/s400/%CE%94%CE%91%CE%A3%CE%9A%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%A5%CE%9B%CE%9F%CE%A3.jpg)
Έχω την αίσθηση ότι το τελευταίο πράγμα που περιμένει κανείς από τον πρόεδρο του Συνδέσμου Ελλήνων Βιομηχάνων είναι η προσωπική του αξιολόγηση για τα εκλογικά δεδομένα του α' γύρου των αυτοδιοικητικών εκλογών.
Ο κ.Δασκαλόπουλος μου είναι εξαιρετικά συμπαθής αλλά η δήλωση του ξεπερνά κατά πολύ τον θεσμικό ρόλο του όσο κι αν προσπάθησε να "στρογγυλοποιήσει" τη σαφή ικανοποίηση του για την εκλογική επίδοση του ΠΑΣΟΚ. Λίγη προσοχή δεν βλάπτει...