Από το Real.gr:
Η ΝΔ αποδοκιμάζει τον «πράσινο» αρχισυνδικαλιστή ενώ η ΔΑΚΕ – ΔΕΗ τον στηρίζει για το «αντάρτικο» με τα τιμολόγια και το νέο χαράτσι.
Με φρασεολογία περίπου ταυτόσημη με εκείνη του προέδρου της ΓΕΝΟΠ – ΔΕΗ, οι «γαλάζιοι» συνδικαλιστές στηρίζουν ανοιχτά τον πρόεδρό τους αφήνοντας, μάλιστα, αιχμές για «εργολάβους φίλους της κυβέρνησης που μπορούν να τη βοηθήσουν να γδάρουν τους πολίτες».
Η ΝΔ αποδοκίμασε το «αντάρτικο» του κ. Φωτόπουλου, ο οποίος διεμήνυσε ότι δεν θα επιτρέψει να πληρωθεί το νέο χαράτσι μέσα από τους λογαριασμούς της ΔΕΗ.
Σχόλιο Παραπολιτικής: Θυμίζω ότι χθες και ο ΣΥΡΙΖΑ τάχθηκε στο πλευρό (εδώ) του Φωτόπουλου. Οι συντηρητικές δυνάμεις ενώνονται για να σώσουν το παλαιό καθεστώς...