![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhc8bFsD4EPWAmt2STTcVtrC-zlw2Kq0uyoK2df8vQtgeiOafmCp6OEonDIZPwRk2-rgHM3aG-19OkU2S_uVYhBAh9KdqhVunPwUDtBNziPaEF2jPcm-_r7-47LGt6-kxkNdtJbW19G/s1600/%25CE%25A0%25CE%259F%25CE%25A3%25CE%25A0%25CE%2595%25CE%25A1%25CE%25A4.jpg)
Το 82,8% θεωρούν απαραίτητη την ύπαρξη της ΕΡΤ ενώ το 60,2% κρίνουν αρνητικά και μάλλον αρνητικά την απόφαση για κλείσιμο της ΕΤ-1 και του περιοδικού «Ραδιοτηλεόραση».Αρνητικά και μάλλον αρνητικά 57,1% κρίνει την κυβερνητική απόφαση να θέσει σε εφεδρεία το 10% του μόνιμου προσωπικού της ΕΡΤ. Έχετε ξαναδει ποτέ δημοσκόπηση να "ρωτά" για το μέλλον των εργαζομένων μιας επιχείρησης; Έχετε ξαναδει ποτέ δημοσκόπηση να "ρωτά" για τη διακοπή κυκλοφορίας περιοδικού;
Μπορεί κάποιος να μας ενημερώσει για το ποιος κάλυψε το κόστος διενέργειας της εν λόγω δημοσκόπησης; Στα διάφορα sites διαβάζω ότι "την παρουσίασε" η ΠΟΣΠΕΡΤ. Την πλήρωσε κιόλας; Έχει τόσα χρήματα ένα συνδικαλιστικό σωματείο;