Έχω διατυπώσει τη γνώμη μου εδώ. Επαναλαμβάνω ότι πρόκειται απλά για την εκδήλωση μιας ανθρώπινης πικρίας για την αντικατάσταση τους από τον υπουργό Οικονομικών. Αν είχαν συμβεί όλα αυτά τα τέρατα που περιγράφουν, γιατί περίμεναν να χάσουν τη δουλειά τους για να μιλήσουν;
Τώρα ανακάλυψαν ότι τελούμε υπό...γερμανική κατοχή. Μέχρι χθες που εργάζονταν στην Ελληνική Στατιστική Αρχή η εθνική μας ανεξαρτησία ήταν...εξασφαλισμένη;