Συνάντηση με τον Αμερικανικό αντιπρόεδρο Τζό Μπάιντεν θα έχει ο πρωθυπουργός Γιώργος Παπανδρέου στις 5
Δεκεμβρίου στην Αθήνα. Πρόκειται για μια συνάντηση που "εκκρεμούσε" εδώ κι αρκετούς μήνες.
Μέχρι τις 5 Δεκεμβρίου θα έχουν ληφθεί ιστορικές αποφάσεις για το μέλλον της χώρας και η άφιξη του Αντιπροέδρου μάλλον "προδίδει" τη συγκρατημένη αισιοδοξία της κυβέρνησης για την έκβαση των γαλλογερμανικών συζητήσεων.
Δεν νομίζω ότι διαφοερετικά θα αναλάμβανε η κυβέρνηση το ύψηλο ρίσκο υποδοχής ενός ξένου αξιωματούχου σε συνθήκες κοινωνικές έκρηξης και με δεκάδες χιλιάδες Έλληνες στους δρόμους.