![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjk4fl3Q-WGPsiySqbKto1J8VpWVbMsYf2Ugo-1Mp3eeP0nqimTuwSFBR4lDFr-MmYqCkMf6VcEbiIwuZKbPCwDIscH82FKlDdHhQMSqPyDlvFOhuEepo_whESRjZsUZr6n1uBROXqQlrLW/s1600/2019.jpg)
Επίθεση με γιαούρτια δέχθηκε ο υπουργός Εσωτερικών Χάρης Καστανίδης από φοιτητές σε κινηματογράφο της Θεσσαλονίκης. Ο υπουργός βρισκόταν σε κινηματογράφο της πλατείας Αριστοτέλους να παρακολουθήσει την τελευταία ταινία του Γούντι Άλεν, ενώ την ίδια ώρα στην πλατεία Βενιζέλου φοιτητές πραγματοποιούσαν συναυλία διαμαρτυρίας.
Σχόλιο Παραπολιτικής: Συγχαρητήρια στο "φοιτητικό κίνημα" για το επίπεδο της διαμαρτυρίας του. Είναι προφανώς "αριστερό" και "προοδευτικό" να επεμβαίνεις με αυτόν τον άθλιο τρόπο στην ιδιωτική ζωή ενός πολιτικού.