![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhnbRn_302IRq1jDgHsQ9lu348yVnj0mTtDldHPm4hMdLiYBU6Diis-TpPXZyXlnWZzgDXQeXci9L9oEUZTWCaxzHlQd9Jipw6fwzJwNYhiy97H3UFyeRU6GnWIKjjzbv8R2MWFjEqr/s1600/3896627093_16ed5447ee.jpg)
Μη σκεφτείτε πως όλα αυτά που γίνονται στο Ταμείο Διαχείρισης Δημόσιας Περιουσίας θα περάσουν χωρίς να βρουν δική μας αντίσταση. Ρωτώ; Γιατί δεν έρχεται ο Ρώσος Πρόεδρος στην Ελλάδα; Το ζητά και δεν δέχεται η Ελλάδα. Ο Ουκρανός γιατί έρχεται; Υπάρχει συγκεκριμένη πρόταση Ρώσου Προέδρου για επενδύσεις στην Ελλάδα που για λόγους που αντιλαμβανόμαστε όλοι αρνείται η Ελλάδα.
Σχόλιο Παραπολιτικής: Μια απορία έχω μόνο. Ο Καρατζαφέρης συνομιλεί με τον Μεντβέντεφ; Που ξέρει ότι το ζητά και δεν δέχεται η Ελλάδα; Ποιος του το αρνείται; Κι επειδή εγώ δε είμαι από τους "όλους" που αντιλαμβάνονται γιατί αρνείται η Ελλάδα, μπορεί να μας πει δυο κουβέντες παραπάνω;
Προσωπικά πάντως, πιστεύω ότι κι ο πρόεδρος της Σιέρα Λεόνε να ζητήσει να έρθει στην Ελλάδα για να επενδύσει, όλο το υπουργικό συμβούλιο θα πάει στο αεροδρόμιο να τον υποδεχθεί.