Άχνα δεν έβγαλε ο Ελληναράς που πήγε στις Βρυξέλλες για να δώσει τη μάχη για την πατρίδα, για να εξηγήσει στους Ευρωπάιους συντρόφους του στο Λαϊκό Κόμμα πόσο λάθος κάνουν.
"Στην σημερινή συνεδρίαση δεν ετέθη θέμα Ελλάδας. Έγινε μόνο μια θεώρηση του γενικότερου προβλήματος με εμμονή στην συνθετότητά του..." μας λέει ο αρθρογράφος.
Δεν τέθηκε λέει το θέμα της Ελλάδας.Και ποιος περίμενες να το θέσει τρισμέγιστε Ελληναρά; Ο Μπερλουσκόνι ή η Μερκελ; Ποιος θα ανοίξει τη συζήτηση αν δεν την ανοίξεις ΕΣΥ; Γι αυτό δεν πήγες εκεί;
H συνέχεια εδώ.