![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjfb3Fi38WJ5ekpc99glNiDOIMxlLaUNvX97f0XUi8bSAuFePhSpDi7oqDXH1MoVRbuXW0tdk3pq1PJRLcuefB9Wg9iNRkILfIXaByuewQzG9WMrUcYyqjpetd0srTlK4v4C9CmeP826bvB/s1600/156559_10150745661807276_423151741_n.jpg)
Σε ένα άθλιο άρθρο στην εφημερίδα Δημοκρατία, ο στενός συνεργάτης και επί έτη έμπιστος του κ. Σαμαρά, κ. Κρανιδιώτης προβαίνει...
...σε ένα κήρυγμα μίσους, μνημείο εμφυλιοπολεμικής μισαλλοδοξίας για τα μεταπολιτευτικά χρονικά, το οποίο θα ζήλευε ακόμα και η Χρυσή Αυγή.
Η κυβέρνηση καλείται να απαντήσει στο εάν αποδοκιμάζει αυτήν την ακραία και επικίνδυνη τοποθέτηση ή αν είναι διατεθειμένη να καθοδηγείται από μια δράκα ακροδεξιών, επικίνδυνων και εμπαθών συμβούλων.
Όσο δεν το κάνει θεωρούμε ότι αυτός ο εμετικός λίβελος είναι η επίσημη κυβερνητική γραμμή.
Σχόλιο Παραπολιτικής: Απόλυτα σωστή αντίδραση, αν και κατά καιρούς ανάλογου ύφους άρθρα κατά της Νέας Δημοκρατίας έχουν γραφτεί κι από περιθωριακά στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ σε εξίσου περιθωριακά έντυπα.